Wtorek, 15.10.2019 Jadwigi, Leonarda, Teresy
| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Sukcesy karateków

ostatnia aktualizacja: 2008/10/30 16:00

Doskonale spisali się na corocznie organizowanych Międzynarodowych Mistrzostwach Szkocji karatecy polonijnej School of Masters. W zawodach przeprowadzonych wg. przepisów WUKO Polacy zdobyli aż 9 medali!

W turnieju, który odbył się w Ayr koło Glasgow, udział wzięło ponad 250 zawodników. Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata rozgrywanych na 5 matach. Najmniejsi zawodnicy: Tamara Lipińska (7 lat), Zosia Frooms (9 lat), Łukasz Ambroziewicz (10 lat), Kieran McMananon (10 lat), Kamil Dręczkowski (11 lat), Judyta Tubilewicz (11 lat) oraz Asia Tubilewicz (10 lat) spisali się znakomicie. Większość z nich przeszła kolejne rundy, niemniej już w finale zabrakło trochę szczęścia. W kolejnej kategorii chłopców – brązowe czarne pasy powyżej 1,50m, 1. miejsce wywalczył Tymoteusz Tubilewicz, a 3. miejsce zdobył Marcin Czajkowski. Najmłodsza zawodniczka Tamara Lipińska otworzyła natomiast worek medalowy w kumite. Po czterech wygranych walkach stanęła na najwyższym miejscu na podium. Judyta Tubilewicz dołączyła swoje złoto, a Joanna Tubilewicz brąz w konkurencji kumite dziewcząt do 1,40 m. W kolejnej kategorii, kadetów w wieku 16–17 lat chłopców po imponujących walkach Kamil Hejmanowski ostatecznie uklasował się na 3. miejscu. Najbardziej prestiżową konkurencję seniorów godnie reprezentował zawodnik i jednocześnie trener Jacek Lipiński, który w tym roku zdobył tytuł mistrza Szkocji. W kategorii seniorów do brązowego pasa, równego sobie nie mógł znaleźć Dawid Rogaczyk. Największe emocje jednak wzbudziło kumite drużynowe. Reprezentanci School Of Masters po bardzo kontrowersyjnej walce finałowej zajęli drugie miejsce. Natomiast przed dwoma tygodniami zawodnicy School of Masters wzięli udział w X Mistrzostwach Świata w karate shotokan, jakie rozegrane zostały w Lido de Jesolo, skąd przywieźli kolejnych sześć medali! Jacek Lipinski wywalczył tytuł Mistrza Świata w kategorii kumite indywidualnego seniorów +80kg, pokonując w finale tuż przed końcem czasu zawodnika z Południowej Afryki. W konkurencji kumite drużynowego seniorów reprezentacja FSKA Polska (w składzie Rafał Nowak, Piotr Szymala, Jacek Lipiński, Grzegorz Truchanowicz i Marek Krejpowicz) wywalczyła srebrny medal, pokonując po drodze reprentację Rosji 3:2, Portugalii 3:2 i w walce finalowej ulegając Francji 2:3. Także srebrne medale wywalczyli zaś w walkach indywidualnych seniorów Konrad Kozubski oraz Paweł Jaworski, a brązowy Dawid Rogaczyk.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail