prl cooltura

Sobota, 23.11.2019 Adeli, Felicyty, Klemensa
| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Kolejne zwycięstwo orzełków!
Juliusz Zeller strzela piątego gola dla London Eagles U’8, ustalając wynik na 5:1 dla polskiego zespołu w spotkaniu z Isleworth Colts!

ostatnia aktualizacja: 2008/10/15 14:00

W minioną niedzielę, dzień po fantastycznym zwycięstwie Polski nad Czechami swój kolejny mecz w Hayes&District Sunday Football League rozegrali młodzi polscy adepci futbolu ze szkółki piłkarskiej London Eagles. Tym razem jednak zaprezentowała się jedynie najmłodsza drużyna - Under’8 trenera Krzysztofa Skarżyńskiego.

Zaprezentowała jednak na tyle skuteczny futbol, by bez problemu pokonać w spotkaniu wyjazdowym zespół Isleworth Colts aż 5:1.
Spotkanie rozegrane w dzielnicy Hounslow przy pięknej, słonecznej pogodzie od początku przebiegało pod dyktando polskiej drużyny. Przeciwnicy zapowiadający przed spotkaniem zdecydowane pokonanie młodych piłkarzy spod znaku orła już na początku meczu musieli przełknąć gorzka pigułke, gdy sytuację 1x1 pewnie wykorzystał Borys Sawicki. Co prawda kilka minut później był już remis, jednak jeszcze przed przerwą piękny strzał Macieja Błasika oddany zza pola karnego dosięgnął celu. Do przerwy było więc 2:1, choć arbiter spotkania nie dostrzegł jeszcze przekroczenia przez piłke linii bramkowej po strzale Juliusza Zellera. Druga odsłona meczu była popisem piłkarzy London Eagles, którzy praktycznie nie wychodzili z połowy rywali. Dobra partię rozgrywali strzelcy kolejnych goli: wspomniani Borys Sawicki, Maciej Błasik (osiem goli w czterech spotkaniach!) i Juliusz Zeller, dzielnie wspierani przez znakomitych w obronie Mateusza Grzemskiego i Kewina Tyburskiego oraz dzielnie walczących w drugiej linii Huberta Krumina i Marcela Samsela, a także pozostałych członków zwycięskiej drużyny. Wynik 5:1 mówi sam za siebie, a trzeba dodać, iż dla polskiego narybku pikarskiego ten sezon jest jak na razie niezwykle udany, bowiem nie ponieśli w nim oni żadnej porażki, dwa razy remisując i w pozostałych spotkaniach zwyciężając swoich rywali. Drużyna London Eagles FC U’8 z Isleworth Colts wystapiła w składzie: Mateusz Ligięza – Kewin Tyburski, Mateusz Grzemski, Hubert Krumin, Marcel Samsel, Maciej Błasik, Juliusz Zeller, Borys Sawicki oraz Kacper Wojdyła, Konrad Kolasa i Stanisław Kołodziejczak. Gole: Borys Sawicki i Maciej Błasik (po dwa) oraz Juliusz Zeller.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail
• Wyślij do znajomego
 ~Boniek: Czyli jak się chce, to jednak można. Pracujcie cierpliwie i omijajcie "polską myśl szkoleniową". Brawo!