Przełamanie Liverpoolu
David Ngog i Pepe Reina cieszą się ze zwycięstwa, fot: PAP/EPA

PAP
ostatnia aktualizacja: 2009/10/26 10:02

Piłkarze Liverpoolu przełamali serię czterech porażek i w najciekawszym meczu 10. kolejki angielskiej ekstraklasy pokonali na własnym stadionie Manchester United 2:0.

Postawa "The Reds" była jak dotąd największym rozczarowaniem obecnego sezonu na Wyspach Brytyjskich. Ekipa trenera Rafaela Beniteza doznała już czterech porażek (w całym poprzednim sezonie - dwóch), a dodatkowo zawodziła w Lidze Mistrzów (dwie przegrane). Czterech spotkań z rzędu Liverpool nie przegrał od 22 lat.

Przerwanie złej passy nastąpiło w najlepszym momencie. W prestiżowym spotkaniu Liverpool nie dał szans "Czerwonym Diabłom" i wygrał po bramkach Hiszpana Fernando Torresa w 65. minucie i Francuza Davida Ngoga w piątej minucie doliczonego przez sędziego czasu gry. Pierwszy z nich zdobył już dziewiątego gola w sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 89. minucie czerwoną kartką został ukarany serbski obrońca gości Nemanja Vidic, a chwilę później argentyński pomocnik miejscowych Javier Mascherano. W kadrze "ManU" na niedzielny mecz zabrakło Tomasza Kuszczaka.

W poprzednim sezonie Liverpool był jedyną drużyną w Anglii, która dwukrotnie wygrała z ekipą z Manchesteru.

Liderem tabeli jest Chelsea Londyn, która pokonała Blackburn Rovers 5:0, m.in. po dwóch golach Franka Lamparda. Gracze włoskiego szkoleniowca Carlo Ancelottiego mają za sobą bardzo udany tydzień, gdyż we wtorek w Lidze Mistrzów pokonali Atletico Madryt 4:0.

"Oglądać tak grający swój zespół to czysta przyjemność" - podsumował sobotni występ Ancelotti, a angielska prasa oceniła, że gdyby Chelsea wszystkie mecze rozgrywała na własnym stadionie, to już mogłaby przyjmować gratulacje za tytuł mistrzowski.

W tabeli obecnie "The Blues" mają dwa punkty przewagi nad Manchesterem United, który rozegrał jednak jeden mecz mniej, oraz pięć nad Tottenhamem Hotspur (0:1 ze Stoke). Do ścisłej czołówki mogą dołączyć jeszcze Manchester City i Arsenal Londyn, które swoje mecze rozegrają późnym popołudniem.