Hull City pokonane - video
Diomansy Kamara, fot: dailymail.co.uk

źródło: angielskapilka.com
ostatnia aktualizacja: 2009/10/20 10:57

Fulham Londyn na zakończenie 9. kolejki angielskiej Premier League pokonał przed własną publicznością Hull City 2:0.

Bramki dla gospodarzy strzelili, w pierwszej połowie Zamora, a w drugiej Kamara. Dzięki temu, The Cottagers awansują na 12 miejsce w ligowej tabeli, natomiast podopieczni Phila Browna spadają do strefy spadkowej z dorobkiem siedmiu punktów.
Już w szóstej minucie meczu miejsce do strzału przed polem karnym odnalazł Danny Murphy, ale jego próba została zablokowana przez Stephena Hunta. Kilka minut później z daleka zaskoczyć Marka Schwarzera chciał Deiberson Geovanni, ale futbolówka wylądowała na trybunach. W 19. minucie bliski szczęścia po uderzeniu z volley’a był Murphy, ale jego kolejna szansa została zażegnana.

W 24. minucie meczu na Craven Cottage Diomansy Kamara dośrodkował piłkę w pole karne, tam znalazł się Bobby Zamora, ale uderzył ponad poprzeczką prawą nogą. Chwilę później kąśliwy strzał na bramkę gości oddał Damien Duff, ale Boaz Myhill zdołał interweniować. W 34. minucie znów szanse na strzelenie gola miał Duff, ale po raz kolejny Myhill nie dał się zaskoczyć, tyle tylko, że tym razem wybił piłkę na rzut rożny, z którego nie wynikło żadne zagrożenie, gdyż dobrze ustawiony Kamel Ghilas zażegnał niebezpieczeństwo.

Aktywny w tym meczu był były pomocnik Newcastle United, Duff. Irlandczyk na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale Myhill zdołał obronić. Nie zdołał natomiast obronić strzału główką Zamory, który dał prowadzenie drużynie kierowanej przez Roy’a Hodgsona. Do przerwy nic się nie zmieniło, a kilka minut po wznowieniu drugiej odsłony gry szansy nie wykorzystał Hunt, który prawą nogą uderzył ponad bramką Schwarzera.

W 60. minucie meczu szczęścia próbował Kamil Zayette, ale jego uderzenie prawą nogą zza pola karnego chybiło bramkę gospodarzy. Cztery minuty później było już 2:0 dla londyńczyków. Kamara umieścił futbolówkę w siatce strzałem lewą nogą po podaniu Zamory. Prowadzenie chcieli zwiększyć od razu Duff i Clinton Dempsey, ale ani jednemu, ani drugiemu ta sztuka się nie udała.
Na dwie minuty przed końcem meczu swojego szczęścia próbował Erik Nevland, ale w dobrej formie tego dnia był Myhill, który mimo dwóch wpuszczonych bramek nie dał się zaskoczyć po raz kolejny. W odpowiedzi uderzenie Jozy Altidore’a, zablokowane przez Paula Konchesky’ego. Już w doliczonym czasie gry Zamora chciał powiększyć swój dorobek strzelecki, ale nie znalazł sposobu na bramkarza Tygrysów.

Fulham Londyn – Hull City 2:0
1:0 B. Zamora 43’
2:0 D. Kamara 64’

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail