Radwańska w pekińskiej czwórce
Agnieszka Radwańska, fot: PAP/EPA

źródło: tvn24.pl
ostatnia aktualizacja: 2009/10/09 14:05

Agnieszka Radwańska pokonała w dwóch setach czwartą rakietę świata - Rosjankę Jelenę Dementiewą - i awansowała do półfinału turnieju WTA w Chinach.

Jeśli znajdzie się w finale, czeka ją tam kolejna batalia z rosyjską tenisistką. Polka powtórzyła już najlepsze osiągnięcie w tym sezonie z Tokio.
Mecz trwał godzinę i 44 minuty. Radwańska świetnie rozpoczęła spotkanie z rozstawioną z "trójką" Rosjanką - wygrała 2 pierwsze gemy. Dementiewa przyśpieszyła i po kolejnych wymianach ciosów doprowadziła do stanu 5:5.

Radwańska nie odpuściła - wygrała gema przy swoim podaniu, w następnym przełamała rywalkę i wygrała 1. partię 7:5. W 2. secie na początku był remis 2:2 - obie tenisistki przegrały swoje podania. Od stanu 3:3 na korcie istniała tylko Polka - zaczęła nękać Rosjankę skrótami, poprawiła serwis i wygrała 6:3.
Kolejną rywalką Radwańskiej będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Francuzką Marion Bartoli i Rosjanką Wierą Zwonariewą. W drugim półfinale zagrają dwie Rosjanki Swietłana Kuzniecowa (nr 6.) i Nadieżda Pietrowa (13.).