| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Fabiański w bramce, Arsenal przegrywa

Źródło: gunners.com.pl
ostatnia aktualizacja: 2009/04/18 19:14

Po zaciętym meczu Arsenal przegrywa z Chelsea 2:1, Kanonierom zostaje już tylko walka o Ligę Mistrzów.

Już w 4 minucie świetna okazja dla Chelsea. Po fatalnym błędzie Fabiańskiego, Drogba oddał strzał do pustej bramki, ale młodziutki Kieran Gibbs tuż przed bramką zdołał wybić piłkę na aut. Kilka minut później kolejno po przewinieniach Diabiego i Touré, Chelsea miała dobre okazje z rzutów wolnych, jednak obeszło się bez zagrożenia. W 16 minucie następna bramkowa sytuacja dla The Blues. Po błędzie jednego z Kanonierów, Ballack przejął futbolówkę i podał do Drogby, jednak Fabiański sobie poradził i złapał piłkę.

W 18 minucie Kanonierzy wychodzą na prowadzenie! Na lewej stronie boiska Adebayor, podaje do Gibbsa. Młodzian dośrodkowuje wprost pod nogi Walcotta, a Anglik strzela bramkę! 4 minuty później Malouda mógł wyrównać, ale piłka minęła się jak i z Fabiańskim tak i ze słupkiem. Chwilę później z dystansu uderzał Lampard, jednak wprost w Polaka. W 26 minucie Lampard wypatrzył przed polem karnym Drogbę. Napastnik uderzył z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.

3 minuty później świetne podanie Fàbregasa do Walcotta, który uderza prosto w Cecha. Gdyby piłka wpadła do siatki, sędzia by jej nie uznał bramki, ponieważ dopatrzył się spalonego. W 33 minucie mamy remis na Wembley. Florent Malouda dostaje bardzo długie i celne podanie od Lamparda, a ten strzela po krótkim słupku bramki Polaka.

Chwilę później Anelka odbiera futbolówkę Diabiemu w polu karnym i strzela tylko w słupek. W 44 minucie po akcji Lamparda, Essien uderzył na bramkę The Gunners, jednak zbyt słabo. 3 minuty później sędzia odsyła zawodników do szatni. W pierwszej połowie The Blues zdawało się mieć lekką przewagę, której nie potrafili potwierdzić.

W 48 minucie z woleja strzelał Adebayor, ale uderzył zbyt mocno i piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Obie ekipy na tą połowę wszyły przede wszystkim z nastawieniem, żeby nie stracić bramki. Większość akcji kończy się na defensywie. W 59 minucie świetna, kombinacyjna akcja Kanonierów. Walcott podawał wzdłuż bramki Cecha, ale Van Persie nie zdążył do piłki, która ostatecznie wyszła na aut.

7 minut później Walcott popędził prawą stroną i dośrodkował w pole karne, jednak Terry wybił piłkę wprost pod nogi Van Persiego, który huknął ponad bramką. Chwilę później bardzo dobre podanie od Drogby do Lamparda, ale Anglik przy uderzeniu z pierwszej piłki nieznacznie się pomylił. W 70 minucie z woleja strzelał Malouda, jednak strzał Francuza nie trafił do siatki.

W 84 minucie Chelsea wychodzi na prowadzenie. Po fatalnej postawie defensywy Kanonierów Drogba pakuje piłkę do pustej bramki. W 90 minucie Arszawin mógł dać remis Kanonierom, ale Alex wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Po 90 minutach Arsenal przegrywa z Chelsea 2:1 i żegna się z pucharem Anglii.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail