Manchester City odpadł z Pucharu UEFA
Elano, fot: telegraph.co.uk

źródło: anglia.goal.pl
ostatnia aktualizacja: 2009/04/17 09:14

Hamburg przegrał w Anglii z Manchesterem City 1:2, ale mimo to awansował do kolejnej rundy Pucharu UEFA.

Goście z Niemiec mieli dużo szczęścia, ponieważ sam Elano trafił piłką w słupek i poprzeczkę. Nie ma już żadnego angielskiego zespołu w Pucharze UEFA.

W dwunastej minucie Hamburg strzelił bramkę i sytuacja Man City zrobiła się bardzo nieciekawa. The Citizens musieli zdobyć trzy bramki, by doprowadzić do dogrywki. Bramkę dla niemieckiego zespołu zdobył Paolo Guerrero.

Jednak już pięć minut później w kibiców Man City wstąpiła nadzieja. Wówczas to sędzia podyktował rzut karny, po tym jak Trochowski zagrał piłkę ręką po dograniu Elano. Sam Brazylijczyk podszedł do piłki i pokonał Rosta.

W pierwszej połowie Elano popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego. Piłka trafiła w poprzeczkę i goście mogli odetchnąć.

W drugiej połowie Man City atakował od pierwszych sekund. Już w 50. minucie Felipe Caicedo zdobył bramkę. Gospodarze nadal atakowali. Szansę miał ponownie Caicedo, ale z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Okazję miał również Robinho, a Elano trafił futbolówką w słupek.

Wreszcie w 61. minucie Caicedo zdobył bramkę, ale sędzia słusznie dopatrzył się pozycji spalonej. Kolejne minuty nie były już tak dobre w wykonaniu Man City. Dodatkowo kwadrans przed końcem za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Richard Dunne.

Po meczu mogło być po strzale Olicia. Jednak fantastyczną obroną popisał się Shay Given. Jednak na nic się to zdało, bowiem więcej goli nie było. Man City wprawdzie wygrał 2:1, ale to Hamburg awansował do kolejnej rundy.

Man City - Hamburg 2:1 (1:1)

0:1 Guerrero 12'
1:1 Elano (k.) 17'
2:1 Caicedo 50'

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail