Fabiański nie do przejścia
Łukasz Fabiański, fot: setanta.com

źródło: anglia.goal.pl
ostatnia aktualizacja: 2009/04/16 09:07

Łukasz Fabiański po wczorajszym pojedynku przeciwko Villarrealowi pozostaje jednym z niewielu bramkarzy na świecie, którzy nie wpuścili jeszcze ani jednej bramki w meczach Ligi Mistrzów.

Wczorajsza konfrontacja w ramach ćwierćfinału tegorocznych rozgrywek była trzecim występem Fabiańskiego w Lidze Mistrzów. Debiut nastąpił w listopadzie 2008 roku w zremisowanym 0:0 spotkaniu przeciwko Fenerbahce Stambuł, jeszcze w fazie grupowej. Na kolejny mecz nasz golkiper musiał czekać, aż do minionego tygodnia, gdy pojawił się na murawie w miejsce kontuzjowanego Manuela Almunii przy stanie 1:0 dla rywali. Fabiański ponownie bramki nie wpuścił, jego koledzy wyrównali i w Londynie musieli jedynie postawić kropkę nad „i”. I uczynili to właśnie wczoraj, gdy na swoim boisku pokonali rywali 3:0, a pełne 90 minut w ich bramce rozegrał bramkarz reprezentacji Polski, który za swój występ zebrał bardzo pochlebne noty.

W sumie Fabiański w Lidze Mistrzów gola nie stracił już od 244 minut. W półfinale rozgrywek jego Arsenal spotka się z obrońcą tytułu – Manchesterem United.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail