Kolejny awans angielskiej drużyny
Emmanuel Adebayor strzelił drugą bramkę spotkania, fot: dailymail.co.uk

PAP
ostatnia aktualizacja: 2009/04/16 08:22

Arsenal Londyn pokonał Villarreal 3:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Arsenal awansował do półfinału.

Arsenal wysoko wygrał u siebie z Villarrealem 3:0 i zapewnił sobie awans do półfinału LM. Pod nieobecność kontuzjowanego Manuela Almunii w bramce angielskiego zespołu stanął Łukasz Fabiański, ale nie miał zbyt dużo pracy. Obronił kilka strzałów z dystansu i dosyć pewnie radził sobie na przedpolu.

Pierwsza bramka padła już w 10. minucie. Po zagraniu piętą Cesca Fabregasa w sytuacji sam na sam z bramkarzem Villarrealu Diego Lopezem znalazł się Theo Walcott i efektownym lobem zapewnił gospodarzom prowadzenie.

Dwanaście minut później mogło być 2:0 - po uderzeniu Robina van Persiego z rzutu wolnego Lopez z trudem obronił, a piłkę po dobitce Emmanuela Adebayora w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił Gonzalo Rodriguez.

Na początku drugiej połowy inicjatywę przejęli goście, ale ich ataki były rozbijane przez obrońców Arsenalu. W 60. minucie po jednej z kontr Adebayor wykorzystał podanie van Persiego i zdobył drugiego gola.

Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się kilka minut później. Sędzia Wolfgang Stark podyktował rzut karny dla Arsenalu za faul Sebastiana Egurena na Walcottcie, a van Persie pewnie wykorzystał jedenastkę. W dodatku Eguren nie mógł się pogodzić z decyzją arbitra i za dyskusję został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną.

Po zdobyciu trzeciego gola gospodarze kontrolowali sytuację, a osłabieni goście nie byli w stanie zagrozić bramce Fabiańskiego. Arsenal po raz drugi wyeliminował Villarreal w półfinale LM. Poprzednio dokonał tego w 2006 roku.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail
• Wyślij do znajomego
 ~Barca Fan: Jest tylko jedna królowa w koronie, nie ta w Londynie, lecz w Barcelonie :)