Niekorzystny wynik dla Manchesteru
Wayne Rooney, fot: mirror.co.uk

PAP
ostatnia aktualizacja: 2009/04/08 08:28

Manchester United zremisował z FC Porto 2:2 (1:1) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów.

To niekorzystny wynik dla broniących tytułu piłkarzy Manchesteru United. Mistrzowie Anglii tylko zremisowali na Old Trafford z FC Porto 2:2. Obie drużyny po raz ostatni spotkały się w tych rozgrywkach (na tym samym etapie) w 2004 roku i wówczas górą było prowadzone przez Jose Mourinho Porto, które później sięgnęło po Puchar Europy.

Mecz w lepszym stylu rozpoczęła drużyna z Portugalii, obejmując prowadzenie już w 4. minucie po strzale lewą nogą Cristiana Rodrigueza, którego nie upilnował Jonny Evans. W 15. minucie wyrównał Wayne Rooney, wykorzystując błąd obrońcy Porto Bruno Alvesa, który... podał mu piłkę.

Kolejne bramki padły w ostatnich pięciu minutach. Prowadzenie gospodarzom dał Carlos Tevez. Krótko potem wyrównał jednak Mariano.

Manchester United przedłużył do 22 serię meczów bez porażki w europejskich pucharach, ale jego pozycja wyjściowa przed rewanżem nie jest dobra.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail