| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Manchester United w końcówce stracił zwycięstwo

PAP
ostatnia aktualizacja: 2016/12/05 09:43

Piłkarze Manchesteru United zremisowali na wyjeździe z Evertonem 1:1 i nie zmniejszyli dystansu do czołówki angielskiej ekstraklasy. Z dorobkiem 21 punktów zajmują szóstą lokatę w tabeli. Liderem jest Chelsea Londyn - 34.

To piąty z rzędu ligowy występ "Czerwonych Diabłów" bez porażki, ale czwarty remis. W niedzielę sukces był blisko, bowiem gospodarze wyrównali w 89. minucie, kiedy rzut karny na gola zamienił Leighton Baines. Spowodował go wprowadzony na boisko trzy minuty wcześniej Marouane Fellaini. Belg sfaulował w polu karnym Senegalczyka Idrissę Gueye, choć zawodnicy z Manchesteru mieli raczej inne zdanie.

Ekipa trenera Jose Mourinho prowadziła od 42. minuty po ósmym w sezonie trafieniu Szweda Zlatana Ibrahimovica.

Gospodarze, którzy nie wygrali od czterech kolejek, podtrzymali miano jednej z dwóch niepokonanych drużyn na własnym stadionie; drugą jest Tottenham Hotspur. Z 20 pkt plasują się na ósmej pozycji.

Wcześniej w niedzielę zespół AFC Bournemouth, z Arturem Borucem w bramce, niespodziewanie pokonał Liverpool 4:3. Goście mają 30 punktów i stracili pozycję wicelidera na rzecz Arsenalu Londyn, który zgromadził 31.

Liverpool prowadził 2:0 po 22 minutach i wydawało się, że będzie kontrolował wydarzenia na boisku. W 20. min trafił Senegalczyk Sadio Mane, a drugą bramkę zdobył Belg Divock Origi. W tej sytuacja daleko przed pole karne wybiegł Boruc, ale napastnik "The Reds" dobiegł do piłki pierwszy i bez problemu minął polskiego bramkarza.

W 56. minucie z rzutu karnego straty zmniejszył Callum Wilson, ale w 64. strzałem z dystansu prowadzenie gości na 3:1 podwyższył reprezentant Niemiec Emre Can. Później jednak do siatki trafiali już tylko gospodarze - Ryan Fraser (76.), Steve Cook (78.) i Holender Nathan Ake (90+3.).

Pierwszą w historii porażkę w ekstraklasie z Bournemouth i jej okoliczności bagatelizował trener "The Reds" Juergen Klopp. "Nic złego, oprócz tego, że straciliśmy trzy punkty, dziś się nie stało. Wszystko poza tym jest OK. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i więcej nie będziemy rywalom otwierać mocno zatrzaśniętych, wydawałoby się, drzwi do zwycięstwa" - powiedział Niemiec.

Liverpool, który doznał drugiej porażki w sezonie, spadł na trzecią lokatę, ponieważ w sobotę swój mecz wygrał Arsenal Londyn - 5:1 z West Ham United. Hat-trickiem popisał się Chilijczyk Alexis Sanchez i z 11 golami dogonił Diego Costę na czele klasyfikacji strzelców.

Bournemouth ma 18 punktów i zajmuje 10. miejsce. Trenera Eddiego Howe'a cieszy, że jego drużyna wciąż nie traci entuzjazmu.

"Wydaje się, że w ekstraklasie wciąż zachowujemy entuzjazm, dzięki któremu do niej awansowaliśmy w 2015 roku. Dziś jest wielki dzień dla naszego klubu: piłkarzy, działaczy, kibiców" - przyznał Howe.

Boruc puścił w niedzielę trzy gole, a dzień wcześniej inny polski bramkarz Łukasz Fabiański - aż pięć. Jego drużyna Swansea City uległa w Londynie Tottenhamowi Hotspur 0:5 i jest ostatnia w tabeli. Ma dziewięć punktów i trzy straty do bezpiecznej strefy.

W hitowym spotkaniu w sobotę lider Chelsea Londyn pokonał na wyjeździe Manchester City 3:1. Londyńczycy mają 34 punkty i wyprzedzają o trzy Arsenal i o cztery Liverpool oraz sobotniego rywala. Piąty jest Tottenham - 27 pkt.

Siódmą porażkę w tym sezonie poniosło Leicester City. Mistrz Anglii przegrał na wyjeździe z Sunderlandem 1:2. Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski nie znaleźli się w kadrze meczowej gości.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail
• Wyślij do znajomego
 ~floaty floral dresses uk: white flower girl dresses in uk vintage flower girl dresses for sale floral jersey dress next floral dress 14 womens polo ralph lauren floral printed silk dress floral wedding dress box floaty floral dresses uk http://www.sebdmnfv.com/floaty-floral-dresses-uk-dressh
odpowiedz
 ~bestdiscocam: women nike carolina panthers 20 chris gamble game black team color nfl jersey sale jordan eclipse black jd boston red sox stocking cap map nike free run 3 blue silver nike vandal 2k blanc adidas predator accelerator yellow blue shoes [url=http://www.bestdiscocam.com/]bestdiscocam[/url]