Van Persie dał ManU zwycięstwo i awans na 3. miejsce
Robin van Persie

PAP
ostatnia aktualizacja: 2014/12/09 10:02

Holender Robin van Persie strzelił dwie bramki i zapewnił zwycięstwo Manchesterowi United z rewelacją obecnych rozgrywek Premier League Southampton 2:1 w meczu 15. kolejki. "Czerwone Diabły" awansowały na trzecie miejsce w tabeli.

Liderem jest Chelsea Londyn z dorobkiem 36 punktów. Drugi jest Manchester City - 33, a United ma pięć punktów mniej.

Van Persie gole zdobył w 12. i 71. minucie. W pierwszej połowie do wyrównania doprowadził jeszcze Włoch Graziano Pelle, ale po zmianie stron drużyna z Southampton już nie zdołała przebić się przez obronę gości.

Do składu ManU po kontuzji wrócił Wayne Rooney i zaliczył asystę przy drugim trafieniu Van Persiego.

To była piąta z rzędu wygrana Manchesteru United. Drużynę Louisa van Gaala czeka teraz szlagierowe spotkanie z Liverpoolem.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail