Anglia - Brazylia 2:1
Angielscy piłkarze cieszą się ze zdobycia drugiego gola w meczu z Brazylią

PAP
ostatnia aktualizacja: 2013/02/07 10:24

Anglia pokonała Brazylię 2:1 (1:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym na stadionie Wembley w Londynie. To ich pierwsze od niemal 23 lat zwycięstwo nad tym przeciwnikiem. Anglicy są jednym z rywali Polaków w eliminacjach mistrzostw świata 2014.

Anglicy zmierzyli się z pięciokrotnymi mistrzami świata Brazylijczykami po raz 24. w historii i odnieśli dopiero czwarte zwycięstwo (9 remisów i 11 porażek). Poprzednio wygrali 28 marca 1990 roku (1:0).

Mecz zorganizowano, aby zainaugurować obchody 150. rocznicy powstania angielskiej federacji (FA). Był ostatnim sprawdzianem Anglików przed marcowymi starciami z San Marino i Czarnogórą w eliminacjach MŚ 2014.

Spotkanie było drugim debiutem Luisa Felipe Scolariego w roli selekcjonera Brazylii. Wcześniej pracował z tą reprezentacją w latach 2001-2002 i na mundialu w Korei Płd. i Japonii doprowadził ją do piątego w historii tytułu mistrza świata.

Zwycięstwo zapewniły w środę Anglikom gole Wayne'a Rooneya z Manchesteru United w pierwszej i Franka Lamparda z Chelsea Londyn w drugiej połowie. Dla rywali trafił kilka minut po przerwie, niedługo po wejściu na boisko, piłkarz Fluminense - Fred.

Oba zespoły miały szanse zdobyć więcej bramek. Najlepszą sytuację zmarnował w 19. minucie wracający do reprezentacji Brazylii gracz Atletico Mineiro Ronaldinho, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Setny występ w reprezentacji Anglii zaliczył Ashley Cole.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail