Remis Manchesteru City z Liverpoolem
Kibice Manchesteru City

PAP
ostatnia aktualizacja: 2013/02/04 09:35

Manchester City zremisował u siebie z Liverpoolem 2:2 w najciekawszym z niedzielnych meczów 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Jego strata do lidera, lokalnego rywala United, który w sobotę pokonał Fulham Londyn 1:0, wzrosła do dziewięciu punktów.

Zarówno Liverpool, jak i Manchester City zanotowały w niedzielę drugi z rzędu ligowy remis. W poprzedniej kolejce ci pierwsi zdobyli punkt w starciu z Arsenalem (2:2), a drudzy w spotkaniu z innym londyńskim Queens Park Rangers (0:0).

Choć to Liverpool przeważał od początku - dobre okazje mieli Urugwajczyk Luis Suarez i Daniel Sturridge, pierwszy stracił bramkę - w 23. minucie. Po podaniu Jamesa Milnera z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Bośniak Edin Dżeko. Gospodarze jednak cieszyli się z prowadzenia tylko sześć minut. Wyrównał Sturridge mocnym strzałem z ponad 20 metrów.

Kolejne bramki padły w końcowych 20 minutach. Najpierw z dystansu trafił kapitan Liverpoolu Steven Gerrard. Jeden punkt zapewnił City w 78. minucie Argentyńczyk Sergio Aguero, który popisał się efektownym strzałem, z ostrego kąta lobując wychodzącego do niego hiszpańskiego bramkarza rywali Jose Reinę.

Był to ósmy w tym sezonie remis podopiecznych Włocha Roberto Manciniego, którzy wciąż plasują się na drugim miejscu w tabeli. Liverpool jest siódmy.

Prowadzi Manchester United. W sobotę "Czerwone Diabły" skromnie, po golu Wayne'a Rooneya w 79. minucie, pokonały w Londynie Fulham Londyn. W doliczonym czasie gry rywale mieli szansę wyrównać, jednak piłkę z linii bramkowej wybił holenderski napastnik Robin van Persie.

Tego samego dnia Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał u siebie ze Stoke City 1:0. Podobnie jak Manchester United, "Kanonierzy" zapewnili sobie wygraną w końcowym kwadransie. W 78. minucie, po uderzeniu z rzutu wolnego gola zdobył urodzony w Gliwicach napastnik niemieckiej reprezentacji Lukas Podolski.

"Kanonierzy", którzy zajmują szóstą lokatę w tabeli, przeważali w tym meczu, a Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy.

W sobotę cały mecz rozegrał także inny polski bramkarz Artur Boruc. Jego zespół - Southampton zremisował na wyjeździe z Wigan Athletic 2:2.

Wracający po ponad dwuletniej przerwie do reprezentacji Polski piłkarz skapitulował dwukrotnie, po strzałach Szkotów - Gary'ego Caldwella i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Shauna Maloneya. Jak relacjonują brytyjskie media, w tej pierwszej sytuacji nie miał szans na skuteczną interwencję. Wcześniej, po strzale Argentyńczyka Franco Di Santo, uratował zespół przed utratą bramki. Dla Southampton trafienia uzyskali Rickie Lambert i Francuz Morgan Schneiderlin.

Piątej w tym sezonie porażki doznała Chelsea Londyn, która uległa na wyjeździe Newcastle United 2:3. Był to jej drugi z rzędu mecz bez wygranej. W poprzedniej kolejce zremisowała bowiem z Reading 2:2.

Bohaterem w ekipie Newcastle okazał się sprowadzony kilka dni temu z Toulousy Francuz Moussa Sissoko. Zdobył dwie bramki, w tym jedną w końcówce, która dała jego zespołowi siódmą w tym sezonie wygraną. Wcześniej gola zdobył także Argentyńczyk Jonas Gutierrez.

Dla Chelsea, która utrzymała trzecią lokatę w tabeli, trafiali Frank Lampard i Hiszpan Juan Mata.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail