Wymęczone zwycięstwo Chelsea
Piłkarze Chelsea

PAP
ostatnia aktualizacja: 2012/04/08 15:48

Chelsea Londyn dzięki bramce Hiszpana Juana Maty w 90. minucie spotkania pokonała na własnym stadionie Wigan Athletic 2:1 (0:0) w meczu 32. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Choć obie drużyny w tabeli dzieli aż 14 pozycji (Chelsea jest piąta, Wigan 19.) to jednak na boisku tej różnicy nie było widać. Walczący o utrzymanie w Premier League goście grali ambitnie, a skrzydeł nie podcięła im nawet pomyłka arbitra w 62. minucie, kiedy uznał bramkę zdobytą przez Branislava Ivanovica ze spalonego. Wigan wyrównało w 83. minucie dzięki trafieniu Mohameda Diame.

Ostatnie słowo należało jednak do "The Blues". Tuż przed końcowym gwizdkiem piłka po strzale Fernando Torresa odbiła się od słupka, a do siatki z bliskiej odległości skierował ją Mata. Dzięki temu zwycięstwu Chelsea wciąż liczy się w walce o miejsce w pierwszej czwórce dające prawo gry w Lidze Mistrzów.

Obecnie traci trzy punkty do trzeciego Tottenhamu i dwa do czwartego Arsenalu Londyn, który jednak swoje spotkanie rozegra w niedzielę. Drużyna Wojciecha Szczęsnego podejmie w najciekawszym meczu 32. kolejki wicelidera - Manchester City.

Lider Manchester United zagra natomiast u siebie z Queens Park Rangers.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail