Czwartek, 19.10.2017 Michaliny, Michała, Piotra
| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Kolejne zwycięstwo orłów

ostatnia aktualizacja: 2008/12/02 14:48

Zwycięstwem zakończył się kolejny pojedynek seniorów London Eagles FC w rozgrywkach o puchar London Football League Weekend. Polska drużyna, występująca na co dzień w najwyzszej klasie rozgrywkowej – Premier Division – pokonała 2:1 (1:0) ekipę BLT i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy pucharu.

Mecz toczył się w arcytrudnych warunkacgh pogodowych. Padający deszcz ze śniegiem spowodował, iż murawa boiska daleka była od doskonałości, wobec czego obie drużyny musiały zaprezentować siłowy futbol, w którym nie zabrakło ostrych, ale prowadzonych w duchu fair play zagrań. Od początku spotkania drużyna London Eagles była stroną dominującą, narzucając rywalom swój rytm gry. Pierwsze okazje Remigiusza Soltysiaka i Piotra Lusio nie przyniosły jednak porządanego efektu w postaci gola. Jednak już w 20. minucie padła pierwsza bramka dla polskiej drużyny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wprost pod nogi Sołtysiaka strąca Marcin Szydłowski, a pierwszy z nich z najbliższej odległosci pokonuje bramkarza gości. 1:0! I taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gospodarze nadal dyktowali warunki gry. Można pokusić się o stwierdzenie, iż w tej części gry Polakom brakowało szczęścia w wykończeniu akcji. Najpierw w słupek trafił Szydłowski, a następnie piłka minimalnie minęła poprzeczkę rywali po strzale Romana Kowalczyka. W 68. minucie doskonałe dośrodkowanie z prawej strony Krzysztofa Kwoki wykorzystal uderzeniem głową Marcin Szydłowski i było już 2:0 dla London Eagles. Gospodarze mieli jeszcze kilka doskonałych okazji do poprawienia wyniku, m.in. strzał Kwoki w poprzeczkę, jednak to gościom na 10 minut przed końcem udało się zdobyć prowadzenie. Polacy zdołali jednak do końca utrzymać korzystny dla siebie wynik, wobec czego mogą już świętować awans do kolejnej rundy pucharu London Football League Weekend. London Eagles FC – BLT 2:1 (1:0) Skład: Janusz Fojs – Marek Koza (kapitan), Sylwester Błędowski, Paweł Żołdak, Piotr Lusio, Sebastian Andrusiewicz, Roman Kowalczyk, Krzysztof Kwoka, Tomasz Karaś (58. Maciej Gaczyński), Marcin Szydłowski, Remigiusz Sołtysiak. Trener: Artur Stala.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail