Anglia - Szwajcaria 2:2
Anglik Rio Ferdinand i szwajcarski piłkarz Eren Derdiyok

PAP
ostatnia aktualizacja: 2011/06/05 15:10

Tylko remis zanotowała reprezentacja Anglii w swoim piątym meczu w eliminacjach Euro 2012, w którym zmierzyła się ze skazywana na porażkę Szwajcarią. Mecz, rozgrywany na stadionie Wembley w Londynie, zakończył się wynikiem 2:2.

O dużym szczęściu mogą mówić piłkarze gospodarzy, którzy zdołali wywalczyć jeden punkt, mimo że po 35. minutach przegrywali już 0:2. Prowadzenie dla Szwajcarów uzyskał w 32. minucie gracz Bayeru Leverkusen, przebywający w minionym sezonie na wypożyczeniu w Hannoverze 96 Tranquillo Barnetta.

Piłka wpadła do bramki Anglików po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego, którego nie przeciął żaden z obrońców. Trzy minuty później ten sam zawodnik w podobnej sytuacji podwyższył na 2:0. Po raz kolejny błąd popełnili gospodarze, a konkretnie piłkarz Manchesteru City James Milner, który odskoczył od gracza stojącego razem z nim w murze, co umożliwiło Szwajcarowi oddanie strzału.

Ambitnie walczący Anglicy pierwszą bramkę zdobyli już dwie minuty później. 22. trafienie w reprezentacyjnej karierze zaliczył Frank Lampard. Pomocnik Chelsea Londyn wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul zawodnika gospodarzy - Johana Djourou na jego klubowym koledze z Arsenalu Londyn Jacku Wilsherze.

Wyrównująca bramkę strzelił w 51. minucie napastnik Aston Villa - Ashley Young, po asyście klatką piersiową obrońcy Evertonu Leightona Bainesa.

Mimo ataków obydwu drużyn, wynik spotkania nie uległ zmianie. Doskonałą okazję zmarnował w 70. minucie Darren Bent. Napastnik Aston Villa dopadł do piłki odbitej przez szwajcarskiego bramkarza po strzale Younga i strzelił ponad poprzeczką.

Z powodu kontuzji w pierwszej połowie boisko opuścił angielski obrońca Ashley Cole, a w drugiej napastnik gości Eren Derdiyok.

Anglikom nie udała się "zemsta" na nielubianym na Wyspach Brytyjskich szefie Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Seppie Blatterze, który pochodzi ze Szwajcarii.

Prezydent FIFA nie cieszy się zbytnią popularnością w Anglii od czasu, gdy odrzucono kandydaturę tego kraju do organizacji mistrzostw świata w 2018 roku.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail