Czwartek, 19.10.2017 Michaliny, Michała, Piotra
| Startuj z nami | Dodaj do ulubionych
Szczęśliwa siódemka

ostatnia aktualizacja: 2008/11/11 16:21

Z dobrej strony zaprezentowały się podczas minionego weekendu zespoły polonijnej szkółki piłkarskiej London Eagles FC. Zarówno drużyny U’8, jak i U’9 odniosły przekonywające zwycięstwa, a swój rekord sezonu pobił pierwszy z tych zespołów aplikując przeciwnikom z Old Actonians Colts aż siedem goli, nie tracąc przy tym żadnego.

Ekipa trenera Krzysztofa Skarżyńskiego z najmłodszego zespołu orląt spisuje się w tym sezonie wyśmienicie w rozgrywkach Hayes&District Football Youth League. Z dziewięciu spotkań tego sezonu tylko raz schodziła z boiska pokonana, pięciokrotnie natomiast zwyciężając. Nie inaczej było także w minioną niedzielę, kiedy to młodzi polscy adepci kopanej zmierzyli się w Gunnersbury Parku z miejscowym zespołem Old Actonians.

Był to jednostronny pojedynek toczony pod dyktando polskiej drużyny. Juz na początku spotkania sygnał do oblężenia bramki przeciwnika dał Juliusz Zeller, który doskonałym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę wyprowadził orzełki na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie jego wyczyn powtórzyli Maciej Błasik, Kacper Wojdyła i najlepszy tego dnia Hubert Krumin, wobec czego do przerwy było 4:0.

W drugiej połowie kolejne gole zdybyli Błasik (dwa) i Krumin, po czym trener pozwolił zagrać wszystkim pozostałym zawodnikom, a wygrana 7:0 była i tak najmniejszym możliwym wymiarem kary. W barwach London Eagles U’8 wystąpili: Mateusz Ligięza, Mateusz Kluczny – Kewin Tyburski, Kacepr Wojdyła, Filip Rejman, Mateusz Grzemski, Stanisław Kołodziejczak, Hubert Krumin, Juliusz Zeller i Maciej Błasik.

Cenne, z tym że pucharowe, zwyciestwo odniosła druzyna U’9 pod wodzą trenera Dariusza Bochenka. W walce o ćwierćfinał rozgrywek zmierzyli się oni z mocną ekipa AGV Youth „A”. Spotkanie było niezwykle zaciętym widowiskiem. Polska drużyna przez długi czas nie potrafiła zmusic do kapitulacji bramkarza gospodarzy, posyłając m.in. aż pięciokrotnie piłke w słupek. Na szczęście sztuka ta udała się w końcu Mateuszowi Wanotowi, który celnym trafieniem wprowadził swoją drużynę do najlepszej ósemki rozgrywek o puchar Hayes&District Football Youth League.

W drużynie U’9 zagrali: Maciej Czamarczan – Marcel Wieczorek, Marek Brytan, Kacper Strzała, Paweł Mielczarek, Mateusz Wanot, kacper Lewandowski, Patryk Kukawski. Sztuka ta nie powiodła się natomiast zawodnikom z drużyny U’13, którzy ulegli faworyzowanej ekipie Hanwell Town FC, odpadajac tym samym z dalszej rywalizacji.

• Widzisz błąd na stronie? Wyślij informację do redakcji.
• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wiadomości codziennie na Twój e-mail
• Wyślij do znajomego
 ~coach: No i tak trzeba. Grajcie chłopaki i sławcie dobre imię polskiej szkoły trenerskiej ;)